Dzień hiszpański – 12 maja (czwartek) Miejsce: sala 412 GG, godz. 12:15-13:45 W programie:…

Dzień hiszpański – 12 maja (czwartek)

Miejsce: sala 412 GG, godz. 12:15-13:45

• Prezentacja Saula Cano na temat Ameryki Łacińskiej
  • Piosenki hiszpańskie, których będzie uczyła Maria Szczepek
  • Quiz na temat Hiszpanii i języka hiszpańskiego prowadzony przez Ilonę Zarajczyk

Dzień francuski – 18 maja (środa)

Miejsce: sala 412 GG, godz. 16:15-17:45

• Spotkanie z Elizą Łuczyńską – koordynatorką Campus France w Polsce

Campus France to francuska państwowa agencja na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą, ma swoje przedstawicielstwa w wielu krajach, miedzy innymi w Polsce. Eliza Łuczyńska przedstawi prezentację po polsku na temat studiów we Francji, stypendiów rządu francuskiego dla obcokrajowców, podwójnych dyplomów polsko-francuskich, a na koniec odpowie na pytania.

Dzień włoski – 20 maja (piątek)

Miejsce: sala 412 GG, godz. 9:30-18:30

• Quiz (I love Italy).
  • Prezentacja na temat uczelni włoskich współpracujących z PW w ramach programu Erasmus.
  • Spotkanie ze studentką PW – stypendystką Erasmusa, która opowie o studiowaniu we Włoszech.
  • Spotkanie z panem Paolo Lemma – dyrektorem ICE – Agenzia per la promozione all’estero e l’internazionalizzazione delle imprese italiane (prezentacja działalności ICE, rozmowa o perspektywach pracy i możliwych ścieżkach zawodowych we Włoszech).
  • Prezentacja tandemów językowych Enhance.
  • Prezentacja filmu o tandemie polsko-włoskim, włoskie przeboje i ich historia.
  • Projekcja filmu Cinema Paradiso, reż. Giuseppe Tornatore z napisami polskimi.

Dzień niemiecki – 24 maja (wtorek)

Miejsce: sala 412 GG, godz. 16:00-17:30

W programie prezentacja „ Say hello to Germany” (Liv Jakubczyk). Spotkanie będzie prowadzone po angielsku i po niemiecku. Informacja o wydarzeniu i rejestrowanie zgłoszeń uczestnictwa: 05.05.2022-17.05.2022.