Inspekcja – grudzień 2021 r. Po inspekcji przedstawicieli stowarzyszenia w grudniu 2021 r., stwierdzono, że Studium Języków…

O akredytacji Eaquals

Akredytacja Eaquals – Certyfikat Jakości Kształcenia Językowego

Akredytacja Eaquals, przyznana SJO do końca 2025 r., to cenne wyróżnienie dla naszej jednostki, ale dzięki niej, również Politechnika Warszawska jako uczelnia wyższa zyskuje cenne punkty w rankingu Perspektyw – ogólnopolskim rankingu uczelni wyższych.

Inspekcja – grudzień 2021 r.

Po inspekcji przedstawicieli stowarzyszenia w grudniu 2021 r., stwierdzono, że Studium Języków Obcych PW spełnia wysokie standardy, niezbędne, by uzyskać akredytację.

Nauczanie, programy i organizacja kursów, zasoby edukacyjne, testy i ewaluacja zostały ocenione jako wysokiej jakości. Doceniono, że instytucja przywiązuje dużą wagę do dbania o dobro swoich kursantów i pracowników, a wszelkie materiały promocyjne są dokładne i wiarygodne.

Inspektorzy Eaquals zaobserwowali prawie 60 fragmentów lekcji różnych języków prowadzonych na różnych poziomach, zapoznano się z dydaktycznymi i administracyjnymi zasobami SJO. Stopień ich realizacji został przedstawiony dyrekcji jednostki w szczegółowym raporcie.

Stowarzyszenie Eaquals

Stowarzyszenie Eaquals (Evaluation and Accreditation of Quality Language Services) powstało w 1991 r. Jego celem jest promowanie doskonałości w edukacji językowej na całym świecie poprzez zapewnianie wsparcia dla rządów, instytucji edukacyjnych i wszystkich osób zainteresowanych tym obszarem kształcenia.

Eaquals współpracuje z Komisją Europejską jako konsultant w sprawach związanych z edukacją, a także z licznymi innymi podmiotami wyznaczającymi standardy nauczania języków obcych.