Drodzy Studenci! Zapraszamy na kurs projektowy Język włoski z Architekturą/Projekty Współczesnej Architektury Mediolanu przygotowany we współpracy…

Drodzy Studenci!

Zapraszamy na kurs projektowy Język włoski z Architekturą/Projekty Współczesnej Architektury Mediolanu przygotowany we współpracy z Politechniką w Mediolanie z udziałem gości z uczelni mediolańskiej. Lektorat jest dostępny w ofercie lektoratów tematycznych Studium Języków Obcych w semestrze letnim 2023/24.

Nazwa kursu

Język włoski z Architekturą/Projekty Współczesnej Architektury Mediolanu

Cele kursu

• Praca projektowa w małych grupach: nabycie podstawowych umiejętności opisywania projektu architektonicznego w języku włoskim.
  • Goście z Politechniki w Mediolanie/spotkania w języku włoskim i angielskim/.
  • Spotkanie z Profesorem Architektury POLIMI na temat architektury współczesnej Mediolanu.
  • Poznanie najważniejszych budowli architektury współczesnej Mediolanu.
  • Spotkanie z przedstawicielami Centrum Współpracy Międzynarodowej POLIMI.
  • Spotkanie ze studentem Politechniki w Mediolanie przebywającym na Erasmusie na Politechnice w Warszawie.

Kurs oferuje poszerzenie umiejętności leksykalnych:

• z zakresu architektury: rodzaje budowli, barwy, kształty, materiały budowlane i wykończeniowe, style architektoniczne;
  • pomagających w komunikacji z przyszłymi klientami w środowisku pracy architekta;
  • związanych ze studiowaniem na włoskiej uczelni.

Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych potrzebnych:

• w przyszłej pracy architekta;
  • w studiowaniu na włoskiej uczelni;
  • w pracy projektowej;
  • w pracy w grupie.

Rozwijanie wszystkich umiejętności językowych związanych z materiałami audiowizualnymi z dziedziny architektury.

Lektorat znajduje się w ofercie lektoratów tematycznych SJO na semester letni 2023/24.

• Wymagana podstawowa znajomość języka włoskiego /poziom A1+, A2/
  • oraz znajomość języka angielskiego /poziom B1+, B2/.

Termin zajęć

Wtorki, godz. 16:15-17:45

Kryteria oceny

• Praca w grupie nad projektem podczas zajęć.
  • Zaprezentowanie wyników pracy projektowej w grupie.
  • Regularna obecność na zajęcia- aktywny udział w zajęciach.

mgr Magda Turowska

Jak aplikować?

Zapisy przez system USOSweb. Kurs oferowany w ramach lektoratów tematycznych.